Uchwyty meblowe – jakie wybrać, aby łatwo wymienić w przyszłości?

W świecie budownictwa i wykończeń wnętrz obowiązują rozmaite standardy. Nie inaczej jest w kolorowym świecie uchwytów meblowych. Znając standardowe rozmiary i wymiary uchwytów meblowych, otworzysz sobie furtkę do szybkich zmian mebli w przyszłości.

Szczególnie tyczy się to uchwytów meblowych, mocowanych na więcej niż jeden wkręt (czyli takich, dla których musisz wywiercić więcej niż jeden otwór we froncie meblowym). Przed zakupem warto upewnić się, że wybrane przez nas uchwyty meblowe będzie się dało wymienić w przyszłości na inne bez konieczności wymiany frontu lub całego mebla,

Jakie uchwyty meblowe wybrać do kuchni czy szaf?

Relingi – bo to o nie powinniśmy martwić się najbardziej to uchwyty podłużne, montowane zazwyczaj na dwa wkręty. To typ uchwytu meblowego szczególnie chętnie wybierany do szuflad w kuchni (są niezwykle wygodne w użytkowaniu nawet przy najcięższych szufladach), do zabudowy lodówki i zmywarki oraz do szaf w wysokimi drzwiami.

Mosiężny uchwyt meblowy Theresa L
Mosiężny uchwyt meblowy Theresa L
Mosiężny uchwyt meblowy Lidia L
Mosiężny uchwyt meblowy Lidia L

Wartośc o jaką powinniśmy się tu martwić jest nie długość uchwytu – bo ta może być dowolna – a rozstaw otworów montażowych. Na różnych stronach internetowych z uchwytami meblowymi oraz w katalogach meblowych wartość tę znajdziecie pod tajemniczym symbolem CC.

Rozstaw otworów montażowych to odległość między środkami otworów które musimy wywiercić w meblu, żeby zamontować uchwyt meblowy.

Standardowe CC w uchwytach meblowych – czyli jakich uchwytów szukać?

Aby w przyszłości mieć możliwość łatwej i szybkiej wymiany uchwytów meblowych na inne, należy szukać standardowych odległości między otworami montażowymi. Są to kolejno:

96mm

128mm

160mm

220mm

320mm

Wszystkie relingi meblowe w ofercie Opa! Interiors mają standardowy rozstaw uchwytów montażowych

A co z pojedynczymi uchwytami meblowymi?

Z pojedynczymi uchwytami meblowymi sprawa jest prosta – montujemy je na jeden wkręt wobec tego możemy zastosować dowolny uchwyt meblowy montowany na jeden wkręt.

W rzeczywistości jednak, demontując uchwyty bardzo często zostaje nam po nich jakiś ślad na meblu/froncie. Uchwyty są mocno dokręcane aby zwiększyć wygodę użytkowania i mogą odkształcać nieco lakier/fornir/drewno.

Sposobem na zakrycie śladów po starych uchwytach jest montaż uchwytów o szerokiej podstawie bądź z ozdobnymi dyskami

 

Uchwyt meblowy Lidia S
Uchwyt meblowy Lidia S
Uchwyt meblowy Olivia
Uchwyt meblowy Olivia
Dyski do uchwytu Theresa
Dyski do uchwytu Theresa

O nas

Mosieżne uchwyty meblowe

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!

Instagram

MOSIĘŻNE UCHWYTY MEBLOWE

Trendy wnętrzarskie na 2023 rok

Każdy rok przynosi ze sobą nowe trendy w świecie wnętrzarskim, które zmieniają sposób, w jaki aranżujemy nasze domy i mieszkania. W 2023 roku oczekujemy, że pojawią się nowe style, kolory i wzory, które przyniosą odświeżenie naszym wnętrzom. W tym artykule przedstawiam cztery główne trendy, które będą rządzić w świecie wnętrzarskim w 2023 roku. Co jednak

Czytaj więcej »
mosiężny uchwyt meblowy lana

Gdzie zamontować uchwyty meblowe – kilka obowiązujących trendów i zasad

Wydawałoby się, że montaż uchwytów meblowych to nie żadna filozofia – uchwyty meblowe montujemy na froncie meblowym aby otwierać i zamykać meble. Nic bardziej mylnego. To, gdzie umiejscowisz uchwyty może wpłynąć nie tylko na funkcjonalność użytkowania mebla, ale przede wszystkim na to jak ostatecznie będzie prezentowało się pomieszczenie. Nie wierzysz? Oto kilka sposobów montażu uchwytów

Czytaj więcej »
Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata. Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania

Czytaj więcej »