Uchwyty meblowe – jakie wybrać, aby łatwo wymienić w przyszłości?

W świecie budownictwa i wykończeń wnętrz obowiązują rozmaite standardy. Nie inaczej jest w kolorowym świecie uchwytów meblowych. Znając standardowe rozmiary i wymiary uchwytów meblowych, otworzysz sobie furtkę do szybkich zmian mebli w przyszłości.

Szczególnie tyczy się to uchwytów meblowych, mocowanych na więcej niż jeden wkręt (czyli takich, dla których musisz wywiercić więcej niż jeden otwór we froncie meblowym). Przed zakupem warto upewnić się, że wybrane przez nas uchwyty meblowe będzie się dało wymienić w przyszłości na inne bez konieczności wymiany frontu lub całego mebla,

Jakie uchwyty meblowe wybrać do kuchni czy szaf?

Relingi – bo to o nie powinniśmy martwić się najbardziej to uchwyty podłużne, montowane zazwyczaj na dwa wkręty. To typ uchwytu meblowego szczególnie chętnie wybierany do szuflad w kuchni (są niezwykle wygodne w użytkowaniu nawet przy najcięższych szufladach), do zabudowy lodówki i zmywarki oraz do szaf w wysokimi drzwiami.

Mosiężny uchwyt meblowy Theresa L
Mosiężny uchwyt meblowy Theresa L
Mosiężny uchwyt meblowy Lidia L
Mosiężny uchwyt meblowy Lidia L

Wartośc o jaką powinniśmy się tu martwić jest nie długość uchwytu – bo ta może być dowolna – a rozstaw otworów montażowych. Na różnych stronach internetowych z uchwytami meblowymi oraz w katalogach meblowych wartość tę znajdziecie pod tajemniczym symbolem CC.

Rozstaw otworów montażowych to odległość między środkami otworów które musimy wywiercić w meblu, żeby zamontować uchwyt meblowy.

Standardowe CC w uchwytach meblowych – czyli jakich uchwytów szukać?

Aby w przyszłości mieć możliwość łatwej i szybkiej wymiany uchwytów meblowych na inne, należy szukać standardowych odległości między otworami montażowymi. Są to kolejno:

96mm

128mm

160mm

220mm

320mm

Wszystkie relingi meblowe w ofercie Opa! Interiors mają standardowy rozstaw uchwytów montażowych

A co z pojedynczymi uchwytami meblowymi?

Z pojedynczymi uchwytami meblowymi sprawa jest prosta – montujemy je na jeden wkręt wobec tego możemy zastosować dowolny uchwyt meblowy montowany na jeden wkręt.

W rzeczywistości jednak, demontując uchwyty bardzo często zostaje nam po nich jakiś ślad na meblu/froncie. Uchwyty są mocno dokręcane aby zwiększyć wygodę użytkowania i mogą odkształcać nieco lakier/fornir/drewno.

Sposobem na zakrycie śladów po starych uchwytach jest montaż uchwytów o szerokiej podstawie bądź z ozdobnymi dyskami

 

Uchwyt meblowy Lidia S
Uchwyt meblowy Lidia S
Uchwyt meblowy Olivia
Uchwyt meblowy Olivia
Dyski do uchwytu Theresa
Dyski do uchwytu Theresa

O mnie

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!

Instagram

Archiwum

łazienka w stylu spa

Łazienka w stylu SPA – jak osiągnąć efekt SPA w domu?

Do spa wyjeżdżamy żeby odpocząć i naładować baterię. Kojarzą nam się z relaksującymi saunami, kąpielami wodnymi i …. nie oszukujmy się – odrobiną luksusu. Dlaczego więc nie zainspirować się stylem ekskluzywnych salonów i hoteli spa w domu? Postaram się rozbić styl łazienek spa na części pierwsze – w ten sposób na pewno łatwiej będzie go

Czytaj więcej »

Kuchnia boho – czyli jaka? Jak urządzić kuchnię w stylu boho

Ze stylem boho zwykle kojarzą nam się przytulne salony, sypialnie czy pokoje dziecięce. Ale co, jeśli w tym stylu chcemy urządzić też kuchnię? Czym jest styl Boho we wnętrzach? Styl boho zainspirowany francuską bohemą artystyczną to uwielbienie wolności i artystycznego wyrazu. We wnętrzach, to przede wszystkim mieszanka kolorów i tekstur, 'artystyczny nieład'. I choć styl

Czytaj więcej »

Mosiężne uchwyty w nowoczesnej kuchni – czy pasują?

Na pewno zgodzisz się z tym, że kuchnia to serce każdego domu. To miejsce, w którym gotujemy dla rodziny, rozmawiamy i jesteśmy po prostu razem. Dla wielu osób to kluczowe miejsce w całym domu. Jeśli spędzamy tam tak dużo czasu, powinno być to miejsce miłe, przytulne i klimatyczne. Jak stworzyć piękną, funkcjonalną i nowoczesną kuchnię?

Czytaj więcej »