Styl Coastal – co oznacza we wnętrzach?

Dzień dobry!

Dziś przyjrzymy się kolejnej estetyce projektowania wnętrz – Coastal. Jeśli oglądacie amerykańskie i australijskie programy wnętrzarskie (a pełno ich, choćby na Netflix) to pewnie wiecie o co chodzi, jeśli nie – stay tuned. Rozbierzemy go na części pierwsze.

Styl Coastal? Co to znaczy?

Wbrew pozorom styl Coastal nie ma nawiązywać do kotwic i barki na wodzie. Zapominamy zupełnie o sieci rybackiej nonszalancko przerzuconej przez karnisz.

Coastal to plaża, naturalne tekstury, nieskazitelna biel, błękity, beże. Kluczem stylu coastal to unikanie kiczu i pozornych oczywistości jak marynarskie pasy w towarzystwie kolekcji muszelek. Natura, wyważenie, umiar.

Naturalne elementy

To absolutny klucz do stylu coastal – jasne drewno, choć częściej rattan, dywany z trawy morskiej, lniane zasłony

Naturalne materiały to podstawa, dlatego spójrzcie na zdjęcia – nawet w uchwytach stawiamy na metal. Nie muszę chyba wspominać, że mosiężne uchwyty meblowe Opa! będą w tym stylu prezentować się bezbłędnie?

Biel

Biel, biel, dużo bieli. To podstawowy kolor stylu coastal. W połączeniu z jasnym drewnem i rattanem oraz jasnymi pastelami/błękitami, biel stworzy we wnętrzu iluzję zewnętrza, jasnej, otwartej przestrzeni.W stylu coastal unikamy mocnych kolorów, nie odnajdzie się tu czerwień czy mocny róż. Jak w naturze, kolory są przygaszone. Takie, jakie widzimy za oknem.

Na luzie

Przestrzeń w stylu Coastal ma zachęcać do wypoczynku. Nie ma tu miejsca na sztywne materiały czy niewygodne sofy. Podłoże po którym chodzimy gołymi stopami, dywany – wszystko powinno być miłe w dotyku i przyjazne człowiekowi – takie jak natura do której tak nam tęskno.

To przestrzeń dla ludzi, nie na wystawę

I choć w naszych polskich mieszkaniach trudno będzie osiągnąć efekt ze zdjęć (mamy dużo niższe sufity i mniejsze okna), tak elementy stylu coastal są bardzo łatwe do wprowadzenia nawet w niewielkich mieszkaniach. Postaw na jasne kolory, naturalne tekstury, jasne drewno i dobrej jakości materiały.

Daj sobie miejsce i przestrzeń dzięki wszechobecnej bieli, naucz się zajmować roślinami i ciesz się stylem coastal u siebie.

O mnie

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!

Instagram

Archiwum

Uchwyty meblowe – jakie wybrać, aby łatwo wymienić w przyszłości?

W świecie budownictwa i wykończeń wnętrz obowiązują rozmaite standardy. Nie inaczej jest w kolorowym świecie uchwytów meblowych. Znając standardowe rozmiary i wymiary uchwytów meblowych, otworzysz sobie furtkę do szybkich zmian mebli w przyszłości. Szczególnie tyczy się to uchwytów meblowych, mocowanych na więcej niż jeden wkręt (czyli takich, dla których musisz wywiercić więcej niż jeden otwór

Czytaj więcej »

Styl Coastal – co oznacza we wnętrzach?

Dzień dobry! Dziś przyjrzymy się kolejnej estetyce projektowania wnętrz – Coastal. Jeśli oglądacie amerykańskie i australijskie programy wnętrzarskie (a pełno ich, choćby na Netflix) to pewnie wiecie o co chodzi, jeśli nie – stay tuned. Rozbierzemy go na części pierwsze. Styl Coastal? Co to znaczy? Wbrew pozorom styl Coastal nie ma nawiązywać do kotwic i

Czytaj więcej »

Gdzie kupić ciekawe fronty do mebli kuchennych IKEA? Przegląd

Jeśli śledzicie mojego bloga (albo jeśli przejrzeliście pobieżnie kilka wpisów) zauważyliście na pewno, że kocham sklep IKEA. Możecie się nabijać, możecie hejtować, ale ten sklep to ikona ( i nie – niestety IKEA nie zgłosiła się do mnie z atrakcyjną oferą współpracy – a ja wciąż czekam… choćby na zniżkę na pościel). Osobiście posiadam dar

Czytaj więcej »