opa! interiors logo
Szukaj
Close this search box.

Zwroty i Reklamacje

ZWROTY

Aby dokonać zwrotu zamówienia, w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki

1. Poinformuj nas na hello@opainteriors.com o chęci zwrotu zamówienia podając jego numer

2. W mailu prześlij numer konta na który mają zostać zwrócone środku

Jeśli upłynęło 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, niestety nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu zamówienia

Otrzymasz dalsze informacje na temat wysyłki zamówienia do nas.

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) Kupujący będący konsumentem ma prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty wejścia w posiadanie rzeczy przez Kupującego lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od wejścia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części.

Aby skorzystać z takiego prawa Kupujący zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy, składając jednoznaczne oświadczenie, które może zostać na przykład wysłane pocztą elektroniczną.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można również złożyć przy wykorzystaniu formularza, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy o prawach konsumenta. Jeżeli Kupujący skorzysta z możliwości złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, Sprzedający prześle Kupującemu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (np. pocztą elektroniczną).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Kupujący będący konsumentem wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od umowy Sprzedający zwraca Kupującemu wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Kupującego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedający został poinformowany o decyzji Kupującego o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.

Zwrotu płatności Sprzedający dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Kupującego użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie Kupujący zgodzi się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Kupujący nie ponosi żadnych opłat w związku ze zwrotem płatności przez Sprzedającego.

Sprzedający ma prawo wstrzymania się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy.

Zwracaną w związku z odstąpieniem od umowy rzecz należy odesłać lub przekazać na adres: Olga Siczek Żyśko Opa!, ul. Mińska 25c lok U3, 03-808 Warszawa niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym Kupujący poinformował Sprzedającego o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Kupujący odeśle rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Sprzedający oferuje również możliwość zamówienia i opłacenia dla kupującego przesyłki kurierskiej po wcześniejszym uzgodnieniu detali drogą mailową.

Zwracany w związku z odstąpieniem od umowy towar musi być kompletny (wraz z pełnym wyposażeniem i akcesoriami, stanowiącymi jego integralną część). Zaleca się należycie zabezpieczyć odsyłany towar tak, aby zapobiec jego uszkodzeniu w transporcie. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenia wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

W razie zmniejszenia wartości zwróconej rzeczy lub dostarczenia jej w stanie niekompletnym Olga Siczek Żyśko Opa! przysługuje prawo do dochodzenia od Kupującego odszkodowania, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w przypadkach wymienionych w art. 38 pkt 1 – 13 ustawy o prawach konsumenta.

REKLAMACJE

Jeśli stwierdzisz wady w otrzymanym zamówieniu, niezwłocznie skontaktuj się z nami. Wszelkie dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce ‘Kontakt’. Poinformujemy Państwa o dalszych krokach. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji zwrócimy Państwu koszty nabycia towaru wraz z kosztami wysyłki bądź wymienimy towar na nowy – zgodnie z życzeniem klienta.

Podstawą reklamacji nie mogą być odbrawienia związane z naturalnym proces starzenia się mosiądzu – jest to cecha charakterystyczna dla tego metalu.

Zgodnie z przepisami, sprzedawca odpowiada za towar przez dwa lata od momentu jego wydania

O nas

Mosieżne uchwyty meblowe

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!