Nietypowe rozwiązania w kuchni o których warto pomyśleć przed remontem

Kolejny wpis z serii „jak łatwo i sprawnie zaprojektować kuchnię” będzie dotyczył tych mniej typowych rozwiązań. Takich, których nie zobaczycie projektując kuchnie w IKEA czy Castoramie, a – kto wie – może okażą się idealnie dopasowane do Waszych nawyków, przyzwyczajeń lub po prostu ułatwią Wam pracę w kuchni.

Bez zbędnego wstępu, oto 5 niecodziennych rozwiązań, które warto przemyśleć zanim zaczniecie remont:

  1. Dodatkowa bateria nad kuchenką; tak zwany 'Pot Filler’

Pot Filler to dodatkowa bateria którą umieszczamy nad kuchenką albo w jej pobliżu. Do czego służy? Do napełniania garnków wodą.

Faktycznie, mieszkańcom bloków z mikroskopijną kuchnią (sama do nich należę) pomysł instalowania kranu nad kuchenką  może wydawać się absurdalny. W małej kuchni odległość między kuchenką a kranem przy zlewie jest zazwyczaj bardzo niewielka.

Coraz więcej jednak buduje się w Polscw dużych domów, z okazałą kuchnią i otwartymi przestrzeniami.

Jeśli jesteście lub będziecie posiadaczami dużej kuchni (a odległość między kuchenką a kranem zaczyna się już robić sporawa) dużo gotujecie i chcecie ułatwić sobie życie – Pot Filler to rzecz do rozważenia. Poza tym ładnie wygląda i może być ciekawym elementem dekoracyjnym w kuchni.

2. Narożne szuflady

Szafki narożne to prawdziwa zagadka, nikt do końca nie wie co tam jest ani jak to wszystko sensownie zorganizować nie tracąc przestrzeni.

Rozwiązaniem mogą być narożne szuflady – zrobi je dla Was stolarz.

Zaletą tego rozwiązania jest łatwy dostęp do przechowywanych produktów oraz całkiem sensowne wykorzystanie przestrzeni pod szafką.

3. Zamykana szafka na ekspres do kawy/robot kuchenny

Warto o tym pomyśleć szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie poustawiane na blacie sprzęty dają poczucie bałaganu, chaosu i optycznie zaśmiecają przestrzeń.

W małych mieszkaniach pochowanie dosłownie wszystkiego w szafki i szuflady pozwoli uzyskać poczucie harmonii i porządku.

Ekspres do kawy czy często używany robot kuchenny warto schować do specjalnie zaprojektowanej szafki.

 

4. Dodatkowy blat roboczy

Czasem – ale tylko czasem – potrzebny Wam dodatkowy blat roboczy? Schowajcie go pod blat!

W szufladzie można również ukryć stół czy deskę do prasowania – zwinny stolarz nie powinien mieć z tymi rozwiązaniami problemu.

5. Szafki na oknie

Nie jestem pewna co do praktyczności tego pomysłu i w ogóle jego funkcjonalności, ale może, może…

Dobre rozwiązanie dla osób z domem na parterze (wtedy jakoś będzie się dało umyć to okno z zewnątrz :)) i małą ilością miejsca do przechowywania.

Macie jakieś swoje niecodzienne rozwiązania do kuchni? Dajcie znać w komentarzach.

Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata. Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania

Czytaj więcej »
łazienka w stylu spa

Łazienka w stylu SPA – jak osiągnąć efekt SPA w domu?

Do spa wyjeżdżamy żeby odpocząć i naładować baterię. Kojarzą nam się z relaksującymi saunami, kąpielami wodnymi i …. nie oszukujmy się – odrobiną luksusu. Dlaczego więc nie zainspirować się stylem ekskluzywnych salonów i hoteli spa w domu? Postaram się rozbić styl łazienek spa na części pierwsze – w ten sposób na pewno łatwiej będzie go

Czytaj więcej »

Kuchnia boho – czyli jaka? Jak urządzić kuchnię w stylu boho

Ze stylem boho zwykle kojarzą nam się przytulne salony, sypialnie czy pokoje dziecięce. Ale co, jeśli w tym stylu chcemy urządzić też kuchnię? Czym jest styl Boho we wnętrzach? Styl boho zainspirowany francuską bohemą artystyczną to uwielbienie wolności i artystycznego wyrazu. We wnętrzach, to przede wszystkim mieszanka kolorów i tekstur, 'artystyczny nieład’. I choć styl

Czytaj więcej »