Jakie uchwyty meblowe wybrać do kuchni? Sprawdź najwygodniejsze rozwiązania.

Kuchnia to serce domu, miejsce, gdzie powstają aromatyczne dania i rodzą się niezapomniane chwile. Każdy detal ma znaczenie, dlatego wybór odpowiednich uchwytów meblowych może przyczynić się do stworzenia funkcjonalnej i stylowej przestrzeni kulinarnych wrażeń.

Ponieważ to często właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu otwierając i zamykając szafki wybór uchwytów ma tu spore znaczenie.

W artykule tym przyjrzymy się różnym rodzajom uchwytów meblowych, analizując ich zalety i dopasowanie do kuchennych potrzeb.

1. Pojedyncze gałki

Pojedyncze gałki meblowe to klasyczne i wszechstronne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdym rodzaju kuchni.

Wbrew popularnemu przekonaniu świetnie sprawdzą się również przy tak zwanych ciężkich frontach (czyli tych do zmywarki i lodówki).

Jeśli do kuchni wybierzesz pojedyncze gałki meblowe zalecamy wybór takich, które łatwo mocno chwycić, najlepiej takie z 'kapeluszem’ jak nasze modele z serii Martha, Carol, Lidia czy duże gałki jak Zoe

Dzięki temu zagwarantujesz sobie wygodę i komfort w codziennym użytkowaniu.

2. Relingi

Relingi to eleganckie i nowoczesne rozwiązanie, zapewniają one wygodny chwyt i ułatwiają otwieranie szafek i szuflad, zwłaszcza gdy potrzebny jest szybki dostęp do sprzętów kuchennych.

Zarówno mniejsze relingi meblowe – takie o rozstawie 96mm – jak i te większe będą bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Wybierając rozmiar można zatem kierować się względami osobistych preferencji wizualnych nie martwiąc się o praktyczną stronę zakupu.

W naszej ofercie posiadamy relingi w rozstawach 96mm, 128mm, 160mm oraz 320 mm, z całością oferty zapoznają się Państwo w zakładce podłużne uchwyty meblowe.

Bardzo popularnym wśród naszych klientów rozwiązaniem jest zastosowanie relingów na dolne szafki i szuflady oraz pojedynczych uchwytów meblowych na górne szafki.

 

3. Uchwyty krawędziowe

Uchwyty krawędziowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących minimalistyczny design.

Montowane są one na krawędziach szafek i szuflad, co sprawia, że są dyskretne i nie dominują wizualnie w kuchni. Jednocześnie zapewniają wygodny chwyt i umożliwiają łatwe otwieranie mebli.

Uchwyty krawędziowe świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, nowatorskich kuchniach.

Wybór odpowiednich uchwytów meblowych do kuchni zależy od indywidualnych preferencji estetycznych, stylu pomieszczenia oraz funkcjonalności.

Niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczne gałki, nowoczesne relingi czy minimalistyczne uchwyty krawędziowe, istnieje szeroki wybór opcji, które pozwolą ci stworzyć idealną kuchnię, w której gotowanie stanie się przyjemnością.

O nas

Mosieżne uchwyty meblowe

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!

Instagram

mosieżne uchwyty meblowe

Jakie uchwyty meblowe wybrać do kuchni? Sprawdź najwygodniejsze rozwiązania.

Kuchnia to serce domu, miejsce, gdzie powstają aromatyczne dania i rodzą się niezapomniane chwile. Każdy detal ma znaczenie, dlatego wybór odpowiednich uchwytów meblowych może przyczynić się do stworzenia funkcjonalnej i stylowej przestrzeni kulinarnych wrażeń. Ponieważ to często właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu otwierając i zamykając szafki wybór uchwytów ma tu spore znaczenie. W artykule

Czytaj więcej »
Margo mosiężny uchwyt meblowy brass cabinet handle

Piękno naturalnych materiałów we wnętrzach: gdzie zastosować mosiądz?

Coraz więcej osób szuka sposobów na wprowadzenie naturalnych materiałów do swoich wnętrz, aby stworzyć atmosferę spokoju, harmonii i bliskości natury. Wybór takich materiałów nie tylko nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny charakter, ale także odzwierciedla troskę o środowisko naturalne oraz promuje zdrowy styl życia. Jednym z uniwersalnych materiałów, który doskonale komponuje się w różnych stylach wnętrzarskich, jest mosiądz.

Czytaj więcej »
mosiężny uchwyt meblowy lana

Gdzie zamontować uchwyty meblowe – kilka obowiązujących trendów i zasad

Wydawałoby się, że montaż uchwytów meblowych to nie żadna filozofia – uchwyty meblowe montujemy na froncie meblowym aby otwierać i zamykać meble. Nic bardziej mylnego. To, gdzie umiejscowisz uchwyty może wpłynąć nie tylko na funkcjonalność użytkowania mebla, ale przede wszystkim na to jak ostatecznie będzie prezentowało się pomieszczenie. Nie wierzysz? Oto kilka sposobów montażu uchwytów

Czytaj więcej »