Jak dbać o mosiężne uchwyty meblowe?

Mosiądz to metal który od wieków zdobi wnętrza. To piękny, naturalny materiał który żyje i zmienia się wraz z upływem czasu. Niezabezpieczony mosiądz będzie z czasem patynował – zmieniał kolor i wybarwienie. Aby opóźnić lub – w niektórych przypadkach – zatrzymać ten proces można mosiądz zabezpieczyć ochronnym lakierem.

Mosiężne uchwyty meblowe dostępne w naszym sklepie są pokryte cienką warstwą przeźroczystego lakieru. Dzięki temu kolor, który uchwyty mają kiedy je kupujecie, zostanie z Wami na długie lata. Aby tak jednak było, uchwyty musze być odpowiednio czyszczone i pielęgnowane.

Jak dbać o lakierowane uchwyty meblowe?

Uchwyty powinny być regularnie czyszczone wilgotną, miękką szmatką lub, jeśli to konieczne, wilgotną szmatką przy użyciu bardzo delikatnych środków czyszczących bez zawartości alkoholu.

Do czyszczenia lakierowanych uchwytów nie należy stosować szorstkich powierzchni i szczoteczek, aby uniknąć mechanicznych uszkodzeń na powierzchni oraz ścierania lakieru.

Uchwyty, które składają się z kilku wkręcanych w siebie elementów powinny być regularnie rozkręcane, a czyszczeniu powinny zostać poddane wszelkie szczeliny w których może zbierać się brud czy inne substancje mogące wpływać na trwałość pożądanego wybarwienia.

Należy również unikać wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, które mogą zerwać lub uszkodzić warstwę ochronnego lakieru.

Rady te są szczególnie ważne w wilgotnych pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

O nas

Mosieżne uchwyty meblowe

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!

mosieżne uchwyty meblowe

Jakie uchwyty meblowe wybrać do kuchni? Sprawdź najwygodniejsze rozwiązania.

Kuchnia to serce domu, miejsce, gdzie powstają aromatyczne dania i rodzą się niezapomniane chwile. Każdy detal ma znaczenie, dlatego wybór odpowiednich uchwytów meblowych może przyczynić się do stworzenia funkcjonalnej i stylowej przestrzeni kulinarnych wrażeń. Ponieważ to często właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu otwierając i zamykając szafki wybór uchwytów ma tu spore znaczenie. W artykule

Czytaj więcej »
Margo mosiężny uchwyt meblowy brass cabinet handle

Piękno naturalnych materiałów we wnętrzach: gdzie zastosować mosiądz?

Coraz więcej osób szuka sposobów na wprowadzenie naturalnych materiałów do swoich wnętrz, aby stworzyć atmosferę spokoju, harmonii i bliskości natury. Wybór takich materiałów nie tylko nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny charakter, ale także odzwierciedla troskę o środowisko naturalne oraz promuje zdrowy styl życia. Jednym z uniwersalnych materiałów, który doskonale komponuje się w różnych stylach wnętrzarskich, jest mosiądz.

Czytaj więcej »
mosiężny uchwyt meblowy lana

Gdzie zamontować uchwyty meblowe – kilka obowiązujących trendów i zasad

Wydawałoby się, że montaż uchwytów meblowych to nie żadna filozofia – uchwyty meblowe montujemy na froncie meblowym aby otwierać i zamykać meble. Nic bardziej mylnego. To, gdzie umiejscowisz uchwyty może wpłynąć nie tylko na funkcjonalność użytkowania mebla, ale przede wszystkim na to jak ostatecznie będzie prezentowało się pomieszczenie. Nie wierzysz? Oto kilka sposobów montażu uchwytów

Czytaj więcej »