Jak dbać o mosiężne uchwyty meblowe?

Mosiądz to metal który od wieków zdobi wnętrza. To piękny, naturalny materiał który żyje i zmienia się wraz z upływem czasu. Niezabezpieczony mosiądz będzie z czasem patynował – zmieniał kolor i wybarwienie. Aby opóźnić lub – w niektórych przypadkach – zatrzymać ten proces można mosiądz zabezpieczyć ochronnym lakierem.

Mosiężne uchwyty meblowe dostępne w naszym sklepie są pokryte cienką warstwą przeźroczystego lakieru. Dzięki temu kolor, który uchwyty mają kiedy je kupujecie, zostanie z Wami na długie lata. Aby tak jednak było, uchwyty musze być odpowiednio czyszczone i pielęgnowane.

Jak dbać o lakierowane uchwyty meblowe?

Uchwyty powinny być regularnie czyszczone wilgotną, miękką szmatką lub, jeśli to konieczne, wilgotną szmatką przy użyciu bardzo delikatnych środków czyszczących bez zawartości alkoholu.

Do czyszczenia lakierowanych uchwytów nie należy stosować szorstkich powierzchni i szczoteczek, aby uniknąć mechanicznych uszkodzeń na powierzchni oraz ścierania lakieru.

Uchwyty, które składają się z kilku wkręcanych w siebie elementów powinny być regularnie rozkręcane, a czyszczeniu powinny zostać poddane wszelkie szczeliny w których może zbierać się brud czy inne substancje mogące wpływać na trwałość pożądanego wybarwienia.

Należy również unikać wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, które mogą zerwać lub uszkodzić warstwę ochronnego lakieru.

Rady te są szczególnie ważne w wilgotnych pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

O nas

Mosieżne uchwyty meblowe

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!

Instagram

MOSIĘŻNE UCHWYTY MEBLOWE

Trendy wnętrzarskie na 2023 rok

Każdy rok przynosi ze sobą nowe trendy w świecie wnętrzarskim, które zmieniają sposób, w jaki aranżujemy nasze domy i mieszkania. W 2023 roku oczekujemy, że pojawią się nowe style, kolory i wzory, które przyniosą odświeżenie naszym wnętrzom. W tym artykule przedstawiam cztery główne trendy, które będą rządzić w świecie wnętrzarskim w 2023 roku. Co jednak

Czytaj więcej »
mosiężny uchwyt meblowy lana

Gdzie zamontować uchwyty meblowe – kilka obowiązujących trendów i zasad

Wydawałoby się, że montaż uchwytów meblowych to nie żadna filozofia – uchwyty meblowe montujemy na froncie meblowym aby otwierać i zamykać meble. Nic bardziej mylnego. To, gdzie umiejscowisz uchwyty może wpłynąć nie tylko na funkcjonalność użytkowania mebla, ale przede wszystkim na to jak ostatecznie będzie prezentowało się pomieszczenie. Nie wierzysz? Oto kilka sposobów montażu uchwytów

Czytaj więcej »
Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata. Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania

Czytaj więcej »