Jak dbać o mosiężne uchwyty meblowe?

Mosiądz to metal który od wieków zdobi wnętrza. To piękny, naturalny materiał który żyje i zmienia się wraz z upływem czasu. Niezabezpieczony mosiądz będzie z czasem patynował – zmieniał kolor i wybarwienie. Aby opóźnić lub – w niektórych przypadkach – zatrzymać ten proces można mosiądz zabezpieczyć ochronnym lakierem.

Mosiężne uchwyty meblowe dostępne w naszym sklepie są pokryte cienką warstwą przeźroczystego lakieru. Dzięki temu kolor, który uchwyty mają kiedy je kupujecie, zostanie z Wami na długie lata. Aby tak jednak było, uchwyty musze być odpowiednio czyszczone i pielęgnowane.

Jak dbać o lakierowane uchwyty meblowe?

Uchwyty powinny być regularnie czyszczone wilgotną, miękką szmatką lub, jeśli to konieczne, wilgotną szmatką przy użyciu bardzo delikatnych środków czyszczących bez zawartości alkoholu.

Do czyszczenia lakierowanych uchwytów nie należy stosować szorstkich powierzchni i szczoteczek, aby uniknąć mechanicznych uszkodzeń na powierzchni oraz ścierania lakieru.

Uchwyty, które składają się z kilku wkręcanych w siebie elementów powinny być regularnie rozkręcane, a czyszczeniu powinny zostać poddane wszelkie szczeliny w których może zbierać się brud czy inne substancje mogące wpływać na trwałość pożądanego wybarwienia.

Należy również unikać wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, które mogą zerwać lub uszkodzić warstwę ochronnego lakieru.

Rady te są szczególnie ważne w wilgotnych pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata. Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania

Czytaj więcej »
łazienka w stylu spa

Łazienka w stylu SPA – jak osiągnąć efekt SPA w domu?

Do spa wyjeżdżamy żeby odpocząć i naładować baterię. Kojarzą nam się z relaksującymi saunami, kąpielami wodnymi i …. nie oszukujmy się – odrobiną luksusu. Dlaczego więc nie zainspirować się stylem ekskluzywnych salonów i hoteli spa w domu? Postaram się rozbić styl łazienek spa na części pierwsze – w ten sposób na pewno łatwiej będzie go

Czytaj więcej »

Kuchnia boho – czyli jaka? Jak urządzić kuchnię w stylu boho

Ze stylem boho zwykle kojarzą nam się przytulne salony, sypialnie czy pokoje dziecięce. Ale co, jeśli w tym stylu chcemy urządzić też kuchnię? Czym jest styl Boho we wnętrzach? Styl boho zainspirowany francuską bohemą artystyczną to uwielbienie wolności i artystycznego wyrazu. We wnętrzach, to przede wszystkim mieszanka kolorów i tekstur, 'artystyczny nieład’. I choć styl

Czytaj więcej »