Gdzie zamontować uchwyty meblowe – kilka obowiązujących trendów i zasad

Wydawałoby się, że montaż uchwytów meblowych to nie żadna filozofia – uchwyty meblowe montujemy na froncie meblowym aby otwierać i zamykać meble. Nic bardziej mylnego. To, gdzie umiejscowisz uchwyty może wpłynąć nie tylko na funkcjonalność użytkowania mebla, ale przede wszystkim na to jak ostatecznie będzie prezentowało się pomieszczenie.

Nie wierzysz? Oto kilka sposobów montażu uchwytów meblowych które nadadzą Twojej zabudowie zupełnie różnego charakteru.

Jak zamontować uchwyty meblowe w zabudowie kuchennej

Na zabudowę kuchenną najczęściej składają się zarówno szuflady jak i szafki więc sposobów montażu uchwytów meblowych może być tu całe mnóstwo.

  1. Klasyka, czyli uchwyt zamontowany w górnej części frontu.

Uchwyt meblowy zamontowany w górnej części frontu to najczęściej spotykany sposób montażu. Zapewnia on wygodę użytkowania oraz estetyczny wygląd.

Dobrą praktyką jest zamontowanie uchwytów 6-7 cm od górnej części frontu, dzięki temu codzienne użytkowanie będzie wygodne i bezproblemowe.

Jeśli wybraliście uchwyt frezowane z grubą ramką, miejsce montażu naturalnie wypadnie pośrodku górnej części frontu.

2. Uchwyt w środkowej części frontu

Za miejsce montażu frontu możemy również wybrać jego środek – taki montaż uchwytów będzie równie wygodny i funkcjonalny, ale da nam zupełnie inny efekt końcowy.

Efekt ten również świetnie sprawdzi się w przypadku frontów frezowanych, w stylu angielskim. Za miejsce montażu uchwytów wybierzemy zatem środek ramki.

Montaż uchwytów w środkowej części frontów świetnie sprawdza się również w przypadku montażu pojedynczych uchwytów meblowych.

W przypadku szafek otwieranych, przez wzgląd na funkcjonalność użytkowania zamontujemy uchwyt przy krawędzi, która będzie otwierana. O ile w przypadku pojedynczego uchwytu meblowego możemy bawić się tutaj  jedynie odległością od krawędzi , tak reling – czyli podłużny uchwyt meblowy – możemy zamontować zarówno pionowo jaki poziomo.

Szafa – gdzie zamontować uchwyty?

Jeśli macie wątpliwości gdzie zamontować uchwyty meblowe przy długich frontach szafy, najlepiej spójrzcie gdzie zamontowane macie w drzwiach klamki. Ta wysokość będzie wygodna i funkcjonalna w użytkowaniu.

W praktyce uchwyty będziemy montować około 120-130cm nad podłogą – w zależności od Waszego wzrostu.

Pamiętajcie jednak, że są to tylko sugestie, a nie zasady, których należy się sztywno trzymać. W projektowaniu wnętrz oraz w aranżacji elementów wykończeniowych ogranicza Was jedynie wyobraźnia.

O nas

Mosieżne uchwyty meblowe

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!

Instagram

mosieżne uchwyty meblowe

Jakie uchwyty meblowe wybrać do kuchni? Sprawdź najwygodniejsze rozwiązania.

Kuchnia to serce domu, miejsce, gdzie powstają aromatyczne dania i rodzą się niezapomniane chwile. Każdy detal ma znaczenie, dlatego wybór odpowiednich uchwytów meblowych może przyczynić się do stworzenia funkcjonalnej i stylowej przestrzeni kulinarnych wrażeń. Ponieważ to często właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu otwierając i zamykając szafki wybór uchwytów ma tu spore znaczenie. W artykule

Czytaj więcej »
Margo mosiężny uchwyt meblowy brass cabinet handle

Piękno naturalnych materiałów we wnętrzach: gdzie zastosować mosiądz?

Coraz więcej osób szuka sposobów na wprowadzenie naturalnych materiałów do swoich wnętrz, aby stworzyć atmosferę spokoju, harmonii i bliskości natury. Wybór takich materiałów nie tylko nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny charakter, ale także odzwierciedla troskę o środowisko naturalne oraz promuje zdrowy styl życia. Jednym z uniwersalnych materiałów, który doskonale komponuje się w różnych stylach wnętrzarskich, jest mosiądz.

Czytaj więcej »
mosiężny uchwyt meblowy lana

Gdzie zamontować uchwyty meblowe – kilka obowiązujących trendów i zasad

Wydawałoby się, że montaż uchwytów meblowych to nie żadna filozofia – uchwyty meblowe montujemy na froncie meblowym aby otwierać i zamykać meble. Nic bardziej mylnego. To, gdzie umiejscowisz uchwyty może wpłynąć nie tylko na funkcjonalność użytkowania mebla, ale przede wszystkim na to jak ostatecznie będzie prezentowało się pomieszczenie. Nie wierzysz? Oto kilka sposobów montażu uchwytów

Czytaj więcej »