Styl Coastal – co oznacza we wnętrzach?

Dzień dobry!

Dziś przyjrzymy się kolejnej estetyce projektowania wnętrz – Coastal. Jeśli oglądacie amerykańskie i australijskie programy wnętrzarskie (a pełno ich, choćby na Netflix) to pewnie wiecie o co chodzi, jeśli nie – stay tuned. Rozbierzemy go na części pierwsze.

Styl Coastal? Co to znaczy?

Wbrew pozorom styl Coastal nie ma nawiązywać do kotwic i barki na wodzie. Zapominamy zupełnie o sieci rybackiej nonszalancko przerzuconej przez karnisz.

Coastal to plaża, naturalne tekstury, nieskazitelna biel, błękity, beże. Kluczem stylu coastal to unikanie kiczu i pozornych oczywistości jak marynarskie pasy w towarzystwie kolekcji muszelek. Natura, wyważenie, umiar.

Naturalne elementy

To absolutny klucz do stylu coastal – jasne drewno, choć częściej rattan, dywany z trawy morskiej, lniane zasłony

Naturalne materiały to podstawa, dlatego spójrzcie na zdjęcia – nawet w uchwytach stawiamy na metal. Nie muszę chyba wspominać, że mosiężne uchwyty meblowe Opa! będą w tym stylu prezentować się bezbłędnie?

Biel

Biel, biel, dużo bieli. To podstawowy kolor stylu coastal. W połączeniu z jasnym drewnem i rattanem oraz jasnymi pastelami/błękitami, biel stworzy we wnętrzu iluzję zewnętrza, jasnej, otwartej przestrzeni.W stylu coastal unikamy mocnych kolorów, nie odnajdzie się tu czerwień czy mocny róż. Jak w naturze, kolory są przygaszone. Takie, jakie widzimy za oknem.

Na luzie

Przestrzeń w stylu Coastal ma zachęcać do wypoczynku. Nie ma tu miejsca na sztywne materiały czy niewygodne sofy. Podłoże po którym chodzimy gołymi stopami, dywany – wszystko powinno być miłe w dotyku i przyjazne człowiekowi – takie jak natura do której tak nam tęskno.

To przestrzeń dla ludzi, nie na wystawę

I choć w naszych polskich mieszkaniach trudno będzie osiągnąć efekt ze zdjęć (mamy dużo niższe sufity i mniejsze okna), tak elementy stylu coastal są bardzo łatwe do wprowadzenia nawet w niewielkich mieszkaniach. Postaw na jasne kolory, naturalne tekstury, jasne drewno i dobrej jakości materiały.

Daj sobie miejsce i przestrzeń dzięki wszechobecnej bieli, naucz się zajmować roślinami i ciesz się stylem coastal u siebie.

Daisy L złoty reling meblowy na froncie

Najlepsze połączenia gałka+reling – sprawdź które modele wybrać

Jak już doskonale wiecie, wszystkie nasze mosiężne uchwyty mają jednakowy kolor. Oznacza to, że możecie je ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać — a takich kombinacji jest naprawdę wiele. Na które gałki warto się zdecydować, wybierając relingi z poszczególnych serii? Zapraszamy na intuicyjny przegląd. 1. Minimalistyczne uchwyty z serii Theresa Uchwyty z serii Theresa od

Czytaj więcej »
BarbS mosiężny uchwyt meblowy

Z jakimi materiałami najlepiej połączyć mosiężne uchwyty do mebli?

Mosiężne uchwyty do mebli to detal, który potrafi nadać charakteru całemu wnętrzu. Ciepły, złotawy odcień mosiądzu przyciąga wzrok i doskonale sprawdza się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Aby jednak w pełni wydobyć ich potencjał dekoracyjny, warto wiedzieć, z jakimi materiałami najlepiej je łączyć. Poniżej przedstawiamy sprawdzone połączenia, które podkreślą piękno mosiężnych uchwytów i

Czytaj więcej »
mosiężny świecznik

10 rzeczy, które pominiesz przy urządzaniu mieszkania – i będziesz tego żałować

Wykańczanie mieszkania to emocjonujący etap – wszystko nabiera kształtów, a Twoje pomysły wreszcie stają się rzeczywistością. Ale to też moment, w którym trzeba podejmować dziesiątki decyzji, często pod presją czasu, budżetu i terminów ekip. Nietrudno wtedy pominąć rzeczy, które z pozoru wydają się nieistotne, ale potem… potrafią porządnie zirytować. Oto 10 rzeczy, które łatwo przeoczyć

Czytaj więcej »