Łazienka w stylu SPA – jak osiągnąć efekt SPA w domu?

Do spa wyjeżdżamy żeby odpocząć i naładować baterię. Kojarzą nam się z relaksującymi saunami, kąpielami wodnymi i …. nie oszukujmy się – odrobiną luksusu.

Dlaczego więc nie zainspirować się stylem ekskluzywnych salonów i hoteli spa w domu? Postaram się rozbić styl łazienek spa na części pierwsze – w ten sposób na pewno łatwiej będzie go odtworzyć.

Zanim zaczniemy rozkładać styl spa w łazienkach – spójrzmy na kilka inspiracji:

Co tu widzimy?

Na pewno kamień i naturalne materiały. Im prawdziwsze tym lepiej. Spa ma Wam pomóc zjednoczyć się z naturą, osiągnąć równowagę i zen – ciężko będzie to zrobić w otoczeniu plastików i krzykliwych tekstur/wzorów.

Spokój i harmonia jakie dodają do wnętrza naturalne materiały – od kamienia, przez szkłi po drewno – to absolutna konieczność.

Co jeszcze?

Widzimy rośliny – jeśli macie łazienkę z oknem nie ma przeszkód, żeby podwiesić małą dżunglę pod sufitem czy obstawić donicami wannę. Znów – pozwoli to nam zjednoczyć się z naturą i poczuć się jej częścią nawet podczas wieczornego demakijażu. Osobiście nie hejtuję sztucznych roślin, niektóre sieciówki oferują takie które wyglądają BARDZO realistycznie. Nie jest to wprawdzie prawdziwe obcowanie z natura, ale samo patrzenie na rośliny już przynosi ukojenie.

Widzimy też stonowane, neutralne kolory. Preferencyjnie w ciemniejszym tonie. Żadnych sztuczności i krzyków na ścianie. Oko patrzące na płytkę musi być uspokojone i nie pobudzone. Bez mozajek zatem, bez czerwieni, bez krzyku.

Klimatyczne światło, rozproszone to absolutny must. Dlatego jeśli jesteście na etapie planowania punktów świetlnych dorzućcie klimatyczny kinkiecik, lekkie światło wypływające spod wanny. Ciężko się zrelaksować z jarzeniówką nad głową.

Klimatu spa mogą dodać również estetyczne zwinięte, poukładane na półkach ręczniki

Mydła, szampony i balsamy przelej do jednolitych, estetycznych buteleczek. Można je zakupić w wielu sklepach meblarskich, w internecie czy choćby na Allegro

Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata. Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania

Czytaj więcej »
łazienka w stylu spa

Łazienka w stylu SPA – jak osiągnąć efekt SPA w domu?

Do spa wyjeżdżamy żeby odpocząć i naładować baterię. Kojarzą nam się z relaksującymi saunami, kąpielami wodnymi i …. nie oszukujmy się – odrobiną luksusu. Dlaczego więc nie zainspirować się stylem ekskluzywnych salonów i hoteli spa w domu? Postaram się rozbić styl łazienek spa na części pierwsze – w ten sposób na pewno łatwiej będzie go

Czytaj więcej »

Kuchnia boho – czyli jaka? Jak urządzić kuchnię w stylu boho

Ze stylem boho zwykle kojarzą nam się przytulne salony, sypialnie czy pokoje dziecięce. Ale co, jeśli w tym stylu chcemy urządzić też kuchnię? Czym jest styl Boho we wnętrzach? Styl boho zainspirowany francuską bohemą artystyczną to uwielbienie wolności i artystycznego wyrazu. We wnętrzach, to przede wszystkim mieszanka kolorów i tekstur, 'artystyczny nieład’. I choć styl

Czytaj więcej »