Łazienka w stylu SPA – jak osiągnąć efekt SPA w domu?

Do spa wyjeżdżamy żeby odpocząć i naładować baterię. Kojarzą nam się z relaksującymi saunami, kąpielami wodnymi i …. nie oszukujmy się – odrobiną luksusu.

Dlaczego więc nie zainspirować się stylem ekskluzywnych salonów i hoteli spa w domu? Postaram się rozbić styl łazienek spa na części pierwsze – w ten sposób na pewno łatwiej będzie go odtworzyć.

Zanim zaczniemy rozkładać styl spa w łazienkach – spójrzmy na kilka inspiracji:

Co tu widzimy?

Na pewno kamień i naturalne materiały. Im prawdziwsze tym lepiej. Spa ma Wam pomóc zjednoczyć się z naturą, osiągnąć równowagę i zen – ciężko będzie to zrobić w otoczeniu plastików i krzykliwych tekstur/wzorów.

Spokój i harmonia jakie dodają do wnętrza naturalne materiały – od kamienia, przez szkłi po drewno – to absolutna konieczność.

Co jeszcze?

Widzimy rośliny – jeśli macie łazienkę z oknem nie ma przeszkód, żeby podwiesić małą dżunglę pod sufitem czy obstawić donicami wannę. Znów – pozwoli to nam zjednoczyć się z naturą i poczuć się jej częścią nawet podczas wieczornego demakijażu. Osobiście nie hejtuję sztucznych roślin, niektóre sieciówki oferują takie które wyglądają BARDZO realistycznie. Nie jest to wprawdzie prawdziwe obcowanie z natura, ale samo patrzenie na rośliny już przynosi ukojenie.

Widzimy też stonowane, neutralne kolory. Preferencyjnie w ciemniejszym tonie. Żadnych sztuczności i krzyków na ścianie. Oko patrzące na płytkę musi być uspokojone i nie pobudzone. Bez mozajek zatem, bez czerwieni, bez krzyku.

Klimatyczne światło, rozproszone to absolutny must. Dlatego jeśli jesteście na etapie planowania punktów świetlnych dorzućcie klimatyczny kinkiecik, lekkie światło wypływające spod wanny. Ciężko się zrelaksować z jarzeniówką nad głową.

Klimatu spa mogą dodać również estetyczne zwinięte, poukładane na półkach ręczniki

Mydła, szampony i balsamy przelej do jednolitych, estetycznych buteleczek. Można je zakupić w wielu sklepach meblarskich, w internecie czy choćby na Allegro

Gałki meblowe mosiężne

Najmodniejsze uchwyty do mebli – trendy 2025 roku

Uchwyty do mebli, choć często niedoceniane, pełnią kluczową rolę w kształtowaniu charakteru wnętrza. W 2025 roku obserwujemy interesujące trendy w ich designie, które mogą zainspirować do odświeżenia przestrzeni mieszkalnej. Minimalizm z naciskiem na jakość materiałów Mimo że minimalizm wciąż ma się świetnie w świecie dodatków, a prosty, ponadczasowy design pozostaje w czołówce propozycji najlepszych projektantów

Czytaj więcej »
Margo mosiężny uchwyt meblowy brass cabinet handle

5 błędów, których należy unikać przy wyborze uchwytów do mebli

Wybór uchwytów do mebli wydaje się prostym zadaniem, ale w rzeczywistości niewłaściwa decyzja może zepsuć wygląd wnętrza lub wpłynąć na komfort użytkowania. Oto 5 najczęstszych błędów, które warto znać i unikać! 1. Niedopasowanie stylu uchwytów do mebli Uchwyty powinny harmonizować z estetyką mebla i całego wnętrza. Nowoczesne uchwyty na klasycznych szafkach mogą wyglądać dziwnie, podobnie

Czytaj więcej »
Barb S mosiężny uchwyt meblowy

Jak zmierzyć rozstaw uchwytu meblowego? Krok po kroku

Precyzyjne mierzenie rozstawu uchwytu to nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności. Jak zmierzyć rozstaw uchwytu meblowego? Każdy, kto planował montaż tych elementów, wie, jak istotny jest dokładny pomiar – nawet niewielka pomyłka może prowadzić do kłopotów z montażem i niechcianych uszkodzeń. W naszym artykule krok po kroku pokażemy, jak zmierzyć rozstaw uchwytu, korzystając z

Czytaj więcej »