Gdzie zamontować uchwyty meblowe – kilka obowiązujących trendów i zasad

Wydawałoby się, że montaż uchwytów meblowych to nie żadna filozofia – uchwyty meblowe montujemy na froncie meblowym aby otwierać i zamykać meble. Nic bardziej mylnego. To, gdzie umiejscowisz uchwyty może wpłynąć nie tylko na funkcjonalność użytkowania mebla, ale przede wszystkim na to jak ostatecznie będzie prezentowało się pomieszczenie.

Nie wierzysz? Oto kilka sposobów montażu uchwytów meblowych które nadadzą Twojej zabudowie zupełnie różnego charakteru.

Jak zamontować uchwyty meblowe w zabudowie kuchennej

Na zabudowę kuchenną najczęściej składają się zarówno szuflady jak i szafki więc sposobów montażu uchwytów meblowych może być tu całe mnóstwo.

  1. Klasyka, czyli uchwyt zamontowany w górnej części frontu.

Uchwyt meblowy zamontowany w górnej części frontu to najczęściej spotykany sposób montażu. Zapewnia on wygodę użytkowania oraz estetyczny wygląd.

 

Dobrą praktyką jest zamontowanie uchwytów 6-7 cm od górnej części frontu, dzięki temu codzienne użytkowanie będzie wygodne i bezproblemowe.

Jeśli wybraliście uchwyt frezowane z grubą ramką, miejsce montażu naturalnie wypadnie pośrodku górnej części frontu.

 

2. Uchwyt w środkowej części frontu

Za miejsce montażu frontu możemy również wybrać jego środek – taki montaż uchwytów będzie równie wygodny i funkcjonalny, ale da nam zupełnie inny efekt końcowy.

Efekt ten również świetnie sprawdzi się w przypadku frontów frezowanych, w stylu angielskim. Za miejsce montażu uchwytów wybierzemy zatem środek ramki.

Montaż uchwytów w środkowej części frontów świetnie sprawdza się również w przypadku montażu pojedynczych uchwytów meblowych.

W przypadku szafek otwieranych, przez wzgląd na funkcjonalność użytkowania zamontujemy uchwyt przy krawędzi, która będzie otwierana. O ile w przypadku pojedynczego uchwytu meblowego możemy bawić się tutaj  jedynie odległością od krawędzi , tak reling – czyli podłużny uchwyt meblowy – możemy zamontować zarówno pionowo jaki poziomo.

Szafa – gdzie zamontować uchwyty?

Sprawź naszą selekcję uchwytów meblowych do szaf.

Jeśli macie wątpliwości gdzie zamontować uchwyty meblowe przy długich frontach szafy, najlepiej spójrzcie gdzie zamontowane macie w drzwiach klamki. Ta wysokość będzie wygodna i funkcjonalna w użytkowaniu.

W praktyce uchwyty będziemy montować około 120-130cm nad podłogą – w zależności od Waszego wzrostu.

Pamiętajcie jednak, że są to tylko sugestie, a nie zasady, których należy się sztywno trzymać. W projektowaniu wnętrz oraz w aranżacji elementów wykończeniowych ogranicza Was jedynie wyobraźnia.

Daisy L złoty reling meblowy na froncie

Najlepsze połączenia gałka+reling – sprawdź które modele wybrać

Jak już doskonale wiecie, wszystkie nasze mosiężne uchwyty mają jednakowy kolor. Oznacza to, że możecie je ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać — a takich kombinacji jest naprawdę wiele. Na które gałki warto się zdecydować, wybierając relingi z poszczególnych serii? Zapraszamy na intuicyjny przegląd. 1. Minimalistyczne uchwyty z serii Theresa Uchwyty z serii Theresa od

Czytaj więcej »
BarbS mosiężny uchwyt meblowy

Z jakimi materiałami najlepiej połączyć mosiężne uchwyty do mebli?

Mosiężne uchwyty do mebli to detal, który potrafi nadać charakteru całemu wnętrzu. Ciepły, złotawy odcień mosiądzu przyciąga wzrok i doskonale sprawdza się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Aby jednak w pełni wydobyć ich potencjał dekoracyjny, warto wiedzieć, z jakimi materiałami najlepiej je łączyć. Poniżej przedstawiamy sprawdzone połączenia, które podkreślą piękno mosiężnych uchwytów i

Czytaj więcej »
mosiężny świecznik

10 rzeczy, które pominiesz przy urządzaniu mieszkania – i będziesz tego żałować

Wykańczanie mieszkania to emocjonujący etap – wszystko nabiera kształtów, a Twoje pomysły wreszcie stają się rzeczywistością. Ale to też moment, w którym trzeba podejmować dziesiątki decyzji, często pod presją czasu, budżetu i terminów ekip. Nietrudno wtedy pominąć rzeczy, które z pozoru wydają się nieistotne, ale potem… potrafią porządnie zirytować. Oto 10 rzeczy, które łatwo przeoczyć

Czytaj więcej »