Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata.

Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania oraz zmianę jego charakteru.

Co będzie ci potrzebne, aby samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni i nadać pomieszczeniu nowy charakter?

Sprawdź, które modele z naszej oferty wybraliśmy jako te najbardziej wygodne w kuchni.

Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Samodzielna wymiana uchwytów meblowych w kuchni

Samodzielna wymiana uchwytów w kuchni jest banalnie prosta – szczególnie, jeśli w Twojej kuchni zamontowane masz uchwyty pojedyncze, czyli takie montowane na jeden wkręt meblowy. W takim, przypadku, jedyne czego potrzebujesz to śrubokręt/wkrętarka i nowy uchwyt.

Jeśli obecnie w kuchni zamontowane masz uchwyty relingowe – czyli takie montowane na dwa lub więcej wkrętów, przed zakupem nowych zmierz rozstaw otworów montażowych – to znaczy odstęp pomiędzy jednym, a drugim otworem we froncie.

Jeśli rozstaw otworów montażowych w Twoich dotychczasowych uchwytach jest standardowy (o tym jakie są standardowe rozstawy uchwytów montażowych przeczytasz w naszym wpisie) bez problemu znajdziesz nowe uchwyty pasujące do już nawierconych otworów.

Wszystkie relingi w naszym sklepie mają standardowe rozstawy otworów montażowych.

Jak wymienić uchwyty meblowe?

Najpierw wykręć swoje dotychczasowe uchwyty meblowe – zrobisz to bez problemu za pomocą śrubokręta. Sprawdź, czy uchwyty nie pozostawiły żadnych wgnieceń, zarysowań czy odprysków na frontach meblowych. Jeśli tak się stało – możesz na zastępstwo poszukać uchwytów o szerszej podstawie niż te, które miałeś do tej pory. Podstawa zakryje wszelkie niedoskonałości, a kuchnia będzie wyglądała jak nowa.

Większość uchwytów meblowych dostępnych na rynku montowana jest na śrubę meblową M4, czyli taką o średnicy 4mm – wymiana uchwytów meblowych powinna więc odbyć się bez konieczności dodatkowego wiercenia we froncie.

Jakie uchwyty meblowe są dostępne na rynku?

Wymieniając uchwyty meblowe w kuchni, będziesz musiał dopasować się do otworów, które już są nawiercone we froncie. Jakie typy uchwytów meblowych są dostępne na rynku?

Pojedyncze uchwyty meblowe – uchwyty montowane na jeden wkręt meblowy

Relingowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe montowane na dwa lub więcej wkrętów meblowych, podłużne

Wpuszczane uchwyty meblowe – uchwyty meblowe wpuszczane we front, wymagają ingerencji stolarskiej

Muszlowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe w kształcie muszli, montowane na wkręt, meblowy, który nie przewierca frontu na wylot

Krawędziowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe montowane do tylnej części frontu na wkręty do drewna, które nie przewiercają frontu na wylot.

Sprawdź, które modele z naszej oferty wybraliśmy jako te najbardziej wygodne w kuchni.

Daisy L złoty reling meblowy na froncie

Najlepsze połączenia gałka+reling – sprawdź które modele wybrać

Jak już doskonale wiecie, wszystkie nasze mosiężne uchwyty mają jednakowy kolor. Oznacza to, że możecie je ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać — a takich kombinacji jest naprawdę wiele. Na które gałki warto się zdecydować, wybierając relingi z poszczególnych serii? Zapraszamy na intuicyjny przegląd. 1. Minimalistyczne uchwyty z serii Theresa Uchwyty z serii Theresa od

Czytaj więcej »
BarbS mosiężny uchwyt meblowy

Z jakimi materiałami najlepiej połączyć mosiężne uchwyty do mebli?

Mosiężne uchwyty do mebli to detal, który potrafi nadać charakteru całemu wnętrzu. Ciepły, złotawy odcień mosiądzu przyciąga wzrok i doskonale sprawdza się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Aby jednak w pełni wydobyć ich potencjał dekoracyjny, warto wiedzieć, z jakimi materiałami najlepiej je łączyć. Poniżej przedstawiamy sprawdzone połączenia, które podkreślą piękno mosiężnych uchwytów i

Czytaj więcej »
mosiężny świecznik

10 rzeczy, które pominiesz przy urządzaniu mieszkania – i będziesz tego żałować

Wykańczanie mieszkania to emocjonujący etap – wszystko nabiera kształtów, a Twoje pomysły wreszcie stają się rzeczywistością. Ale to też moment, w którym trzeba podejmować dziesiątki decyzji, często pod presją czasu, budżetu i terminów ekip. Nietrudno wtedy pominąć rzeczy, które z pozoru wydają się nieistotne, ale potem… potrafią porządnie zirytować. Oto 10 rzeczy, które łatwo przeoczyć

Czytaj więcej »