Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata.

Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania oraz zmianę jego charakteru. Co będzie ci potrzebne, aby samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni i nadać pomieszczeniu nowy charakter?

Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Samodzielna wymiana uchwytów meblowych w kuchni

Samodzielna wymiana uchwytów w kuchni jest banalnie prosta – szczególnie, jeśli w Twojej kuchni zamontowane masz uchwyty pojedyncze, czyli takie montowane na jeden wkręt meblowy. W takim, przypadku, jedyne czego potrzebujesz to śrubokręt/wkrętarka i nowy uchwyt.

Jeśli obecnie w kuchni zamontowane masz uchwyty relingowe – czyli takie montowane na dwa lub więcej wkrętów, przed zakupem nowych zmierz rozstaw otworów montażowych – to znaczy odstęp pomiędzy jednym, a drugim otworem we froncie.

Jeśli rozstaw otworów montażowych w Twoich dotychczasowych uchwytach jest standardowy (o tym jakie są standardowe rozstawy uchwytów montażowych przeczytasz w naszym wpisie) bez problemu znajdziesz nowe uchwyty pasujące do już nawierconych otworów.

Wszystkie relingi w naszym sklepie mają standardowe rozstawy otworów montażowych.

Jak wymienić uchwyty meblowe?

Najpierw wykręć swoje dotychczasowe uchwyty meblowe – zrobisz to bez problemu za pomocą śrubokręta. Sprawdź, czy uchwyty nie pozostawiły żadnych wgnieceń, zarysowań czy odprysków na frontach meblowych. Jeśli tak się stało – możesz na zastępstwo poszukać uchwytów o szerszej podstawie niż te, które miałeś do tej pory. Podstawa zakryje wszelkie niedoskonałości, a kuchnia będzie wyglądała jak nowa.

Większość uchwytów meblowych dostępnych na rynku montowana jest na śrubę meblową M4, czyli taką o średnicy 4mm – wymiana uchwytów meblowych powinna więc odbyć się bez konieczności dodatkowego wiercenia we froncie.

Jakie uchwyty meblowe są dostępne na rynku?

Wymieniając uchwyty meblowe w kuchni, będziesz musiał dopasować się do otworów, które już są nawiercone we froncie. Jakie typy uchwytów meblowych są dostępne na rynku?

Pojedyncze uchwyty meblowe – uchwyty montowane na jeden wkręt meblowy

Relingowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe montowane na dwa lub więcej wkrętów meblowych, podłużne

Wpuszczane uchwyty meblowe – uchwyty meblowe wpuszczane we front, wymagają ingerencji stolarskiej

Muszlowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe w kształcie muszli, montowane na wkręt, meblowy, który nie przewierca frontu na wylot

Krawędziowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe montowane do tylnej części frontu na wkręty do drewna, które nie przewiercają frontu na wylot.

Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata. Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania

Czytaj więcej »
łazienka w stylu spa

Łazienka w stylu SPA – jak osiągnąć efekt SPA w domu?

Do spa wyjeżdżamy żeby odpocząć i naładować baterię. Kojarzą nam się z relaksującymi saunami, kąpielami wodnymi i …. nie oszukujmy się – odrobiną luksusu. Dlaczego więc nie zainspirować się stylem ekskluzywnych salonów i hoteli spa w domu? Postaram się rozbić styl łazienek spa na części pierwsze – w ten sposób na pewno łatwiej będzie go

Czytaj więcej »

Kuchnia boho – czyli jaka? Jak urządzić kuchnię w stylu boho

Ze stylem boho zwykle kojarzą nam się przytulne salony, sypialnie czy pokoje dziecięce. Ale co, jeśli w tym stylu chcemy urządzić też kuchnię? Czym jest styl Boho we wnętrzach? Styl boho zainspirowany francuską bohemą artystyczną to uwielbienie wolności i artystycznego wyrazu. We wnętrzach, to przede wszystkim mieszanka kolorów i tekstur, 'artystyczny nieład’. I choć styl

Czytaj więcej »