Jak samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni?

Kuchnia to jedna z większych inwestycji w mieszkaniu, wydatek i projekt, który planujemy na lata.

Chcemy, żeby służyła nam długo, jednak co, jeśli chcemy odświeżyć wygląda mieszkania, a kuchnia – szczególnie ta w aneksie – jest jego ogromną częścią? Metamorfoza mieszkania za pomocą detali i dodatków to najlepszy i najtańszy sposób na szybką transformację mieszkania oraz zmianę jego charakteru.

Co będzie ci potrzebne, aby samodzielnie wymienić uchwyty meblowe w kuchni i nadać pomieszczeniu nowy charakter?

Sprawdź, które modele z naszej oferty wybraliśmy jako te najbardziej wygodne w kuchni.

Mosiężne, złote uchwyty meblowe

Samodzielna wymiana uchwytów meblowych w kuchni

Samodzielna wymiana uchwytów w kuchni jest banalnie prosta – szczególnie, jeśli w Twojej kuchni zamontowane masz uchwyty pojedyncze, czyli takie montowane na jeden wkręt meblowy. W takim, przypadku, jedyne czego potrzebujesz to śrubokręt/wkrętarka i nowy uchwyt.

Jeśli obecnie w kuchni zamontowane masz uchwyty relingowe – czyli takie montowane na dwa lub więcej wkrętów, przed zakupem nowych zmierz rozstaw otworów montażowych – to znaczy odstęp pomiędzy jednym, a drugim otworem we froncie.

Jeśli rozstaw otworów montażowych w Twoich dotychczasowych uchwytach jest standardowy (o tym jakie są standardowe rozstawy uchwytów montażowych przeczytasz w naszym wpisie) bez problemu znajdziesz nowe uchwyty pasujące do już nawierconych otworów.

Wszystkie relingi w naszym sklepie mają standardowe rozstawy otworów montażowych.

Jak wymienić uchwyty meblowe?

Najpierw wykręć swoje dotychczasowe uchwyty meblowe – zrobisz to bez problemu za pomocą śrubokręta. Sprawdź, czy uchwyty nie pozostawiły żadnych wgnieceń, zarysowań czy odprysków na frontach meblowych. Jeśli tak się stało – możesz na zastępstwo poszukać uchwytów o szerszej podstawie niż te, które miałeś do tej pory. Podstawa zakryje wszelkie niedoskonałości, a kuchnia będzie wyglądała jak nowa.

Większość uchwytów meblowych dostępnych na rynku montowana jest na śrubę meblową M4, czyli taką o średnicy 4mm – wymiana uchwytów meblowych powinna więc odbyć się bez konieczności dodatkowego wiercenia we froncie.

Jakie uchwyty meblowe są dostępne na rynku?

Wymieniając uchwyty meblowe w kuchni, będziesz musiał dopasować się do otworów, które już są nawiercone we froncie. Jakie typy uchwytów meblowych są dostępne na rynku?

Pojedyncze uchwyty meblowe – uchwyty montowane na jeden wkręt meblowy

Relingowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe montowane na dwa lub więcej wkrętów meblowych, podłużne

Wpuszczane uchwyty meblowe – uchwyty meblowe wpuszczane we front, wymagają ingerencji stolarskiej

Muszlowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe w kształcie muszli, montowane na wkręt, meblowy, który nie przewierca frontu na wylot

Krawędziowe uchwyty meblowe – uchwyty meblowe montowane do tylnej części frontu na wkręty do drewna, które nie przewiercają frontu na wylot.

Sprawdź, które modele z naszej oferty wybraliśmy jako te najbardziej wygodne w kuchni.

O nas

Mosieżne uchwyty meblowe

OPA! Interiors to sklep internetowy dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

W naszej ofercie znajdziesz mosiężne uchwyty meblowe, złote uchwyty meblowe oraz uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej.

Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe, ciekawe produkty o minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwie

Dziękujemy, że jesteś z nami!

odkryj świat mosiężnych uchwytów i gałek meblowych opa!

mosieżne uchwyty meblowe

Jakie uchwyty meblowe wybrać do kuchni? Sprawdź najwygodniejsze rozwiązania.

Kuchnia to serce domu, miejsce, gdzie powstają aromatyczne dania i rodzą się niezapomniane chwile. Każdy detal ma znaczenie, dlatego wybór odpowiednich uchwytów meblowych może przyczynić się do stworzenia funkcjonalnej i stylowej przestrzeni kulinarnych wrażeń. Ponieważ to często właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu otwierając i zamykając szafki wybór uchwytów ma tu spore znaczenie. W artykule

Czytaj więcej »
Margo mosiężny uchwyt meblowy brass cabinet handle

Piękno naturalnych materiałów we wnętrzach: gdzie zastosować mosiądz?

Coraz więcej osób szuka sposobów na wprowadzenie naturalnych materiałów do swoich wnętrz, aby stworzyć atmosferę spokoju, harmonii i bliskości natury. Wybór takich materiałów nie tylko nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny charakter, ale także odzwierciedla troskę o środowisko naturalne oraz promuje zdrowy styl życia. Jednym z uniwersalnych materiałów, który doskonale komponuje się w różnych stylach wnętrzarskich, jest mosiądz.

Czytaj więcej »
mosiężny uchwyt meblowy lana

Gdzie zamontować uchwyty meblowe – kilka obowiązujących trendów i zasad

Wydawałoby się, że montaż uchwytów meblowych to nie żadna filozofia – uchwyty meblowe montujemy na froncie meblowym aby otwierać i zamykać meble. Nic bardziej mylnego. To, gdzie umiejscowisz uchwyty może wpłynąć nie tylko na funkcjonalność użytkowania mebla, ale przede wszystkim na to jak ostatecznie będzie prezentowało się pomieszczenie. Nie wierzysz? Oto kilka sposobów montażu uchwytów

Czytaj więcej »