Filmy i seriale, które musi obejrzeć każdy fan pięknych wnętrz

Tak! Dobrze widzicie tytuł! Dziś odejdziemy nieco od monotonnego już tematu wnętrz i będziemy rozmawiać o FILMACH. Ale, żeby Wam się za szybko nie znudziło, to porozmawiamy o pięknych wnętrzach w filmach właśnie. Czyli gratka dla kinomaniaków umiłowanych w pięknym designie.

Wybrałam 6 filmów i seriali, które, moim zdaniem, koniecznie trzeba obejrzeć. Zarówno dlatego, że są po prostu zajebiste, ale też ze względu na ich wnętrza.

Bez zbędnego wstępu – zaczynam

1. The Great Gatsby – Wielki Gatsby (2013)

Nawet fani książki, którzy nie chcą wiedzieć jak Leo sprawdził się w roli Gatsbyego powinni obejrzeć ten film. Dla wnętrz w stylu o którym pisałam przed chwilą post czyli amerykańskiej wersji Art Deco.

Spektakularne żyrandole, tkaniny, wzory na podłogach, kamieniu, tapecie. Może się zawrócić w głowie. Należy zapić szampanem i bawić się do rana.

2. Serial MadMen (2007-2015)

Akcja arcydzieła Mad Men osadzona jest w Nowym Jorku ( i na przedmieściach) w latach 50tych, 60tych i 70tych XX wieku. Głównym bohaterem jest Don Draper, geniusz reklamy, szef działu ‚Creative’ agencji Sterling-Cooper. Jest jednym z Mad Menów- mężczyzn pracujących w advertising na Madison Avenue. Madison- Mad, Men- Facet.

Pomijając fakt, że serial porusza wiele tematów, od sytuacji socjoekonomicznej amerykańskich kobiet lat 50tych, po ciekawe obserwacje jak robiło się biznesy bez pisania maila – Mad Men to gratka dla tych, którzy chcą się cofnąć estetycznie do tych trzech epok poprzedniego wieku. Wnętrza, fryzury, suknie, samochody – prawdziwa uczta.

Nie doceniłam tego tylko ja – plan serialu zdobył wiele nagród za dbałość o detal.

3. The Holiday (2006)

Film trudno jest przeoczyć bo co święta leci na TVNie – fajny i przyjemny. Jeśli macie jeszcze przed sobą to polecam obejrzeć dla relaksu.

W telegraficznym skrócie: Kate Winslet i Cameron Diaz zamieniają się na święta domami – jednak ma w UKu mały, wiejski Cottage, druga wielką, kalifornijską willę.

Wychodzi z tej zamiany wiele oczywistych rzeczy – miłość, przemiana duchowa, przyjaźń – ale to nie istotne. Bohaterami filmu, oprócz dwóch znanych aktorek są te domy właśnie. Dwie zupełnie inne przestrzenie, inne style dekoracji. Przyjemnie się to ogląda.

Dom Cameron:

4. The Grand Budapest Hotel (2014)

Pomijając już fakt, że to wybitnie świetny film, warto go obejrzeć dla jego wnętrz. Symetria, przepych, teatr – tak w trzech słowach określiłabym to, co dzieje się na ekranie. Film trzeba obejrzeć dla tych kadrów, prezentacji – serio piątka z plusem.

5. Ona (2013)

Ona to wyjątkowy film osadzony w bliżej nieokreślonej przyszłości – główny bohater nawiązuje relację z systemem operacyjnym, stworzonym, aby pomóc zorganizować życie.

We wnętrzach filmu miesza się nieznana nam nowoczesność i elementy rerto – zarówno we wnętrzach jak i wyglądzie aktorów – ich ubraniach i fryzurach.

Film zadaje wiele pytań  z którymi przyjdzie Wam się rozliczyć po seansie.

Świetny, jeśli nie oglądaliście to zazdroszczę.

6. Tamte dni, tamte noce (2017)

To jeden z piękniejszych filmów jakie obejrzałam w zeszłym roku, choć mój mąż nie wytrzymał do końca i usnął. Film jest długi, akcja wolna, liryczny, intensywny na poziomie emocjonalnym.

Akcja dzieje się w latach 80tych w Północnych Włoszech. Na naszych oczach rodzi się miłość dwóch meżczyzn, choć bardziej odpowiednio brzmiałoby ‚chłopaków’. Są młodzi, na wakacjach, zrywają pomarańcze z drzewa, jeżdżą rowerami po włoskiej wsi.

Kamienne uliczki starych miasteczek i wnętrza włoskiej, również kamiennej casy – bo inaczej tego domu nie nazwę – coś pięknego, romantycznego, wakacyjnego. Nie tylko wnętrza, ale cała scenografia pozwalają poczuć ciepły, letni wiatr, upał włoskiego lata. Polecam.

 

O mnie

OPA! Interiors to blog dla wszystkich kochających piękne wnętrza. 

To właśnie z miłości do nich powstała moja kolekcja uchwytów meblowych już dostępna W SKLEPIE

Całuski!

Olga

odkryj świat uchwytów i gałek meblowych opa!

Instagram

Archiwum

Jak założyć i prowadzić sklep internetowy z domu [podcast]

No i udało się! Po dwóch postach udało mi się również nagrać dla Was odcinek do posłuchania. Przypomnę dla zagubionych – w serii: biznes e-commerce z domu, powstały dwa wpisy na blogu Jak zacząć Sprzedaż i marketing W odcinku podcastu poruszam wszystkie te kwestie i, oprócz mojej historii, poruszam tematy: Od czego zacząć planowanie założenia

Czytaj więcej »

Biznes e-commerce z domu: marketing i sprzedaż

Kiedy już odpowiednio przygotujemy się do założenia sklepu internetowego –  to znaczy: zbadamy potrzeby rynku i znajdziemy produkt który spełni jego oczekiwania, znajdziemy dla siebie odpowiednią platformę do sprzedaży przez Internet (stronę i sklep internetowy), zbudujemy społeczność (bądź przygotujemy się do zbudowania społeczności) która będzie naszą pierwszą grupą odbiorców – przyjdzie czas na marketing, sprzedaż,

Czytaj więcej »

Biała cegiełka w kuchni i łazience – jak ułożyć?

Dziś kolejny post inspiracyjny – porozmawiamy sobie trochę o płytkach typu ‚biała cegiełka’. Popularny wybór, ale zobaczmy jak dodać cegiełce odrobinę pikanterii. Płytki cegiełki są dostępne w milionie rozmiarów, ja sama w swoim mieszkaniu zdecydowałam się na dwa: 10×20 w kuchni – ułożone w sposób który roboczo nazwałam, ‚od połowy’. Czyli jeden rząd układamy poziomo

Czytaj więcej »