Filmy i seriale, które musi obejrzeć każdy fan pięknych wnętrz

Tak! Dobrze widzicie tytuł! Dziś odejdziemy nieco od monotonnego już tematu wnętrz i będziemy rozmawiać o FILMACH. Ale, żeby Wam się za szybko nie znudziło, to porozmawiamy o pięknych wnętrzach w filmach właśnie. Czyli gratka dla kinomaniaków umiłowanych w pięknym designie.

Wybrałam 6 filmów i seriali, które, moim zdaniem, koniecznie trzeba obejrzeć. Zarówno dlatego, że są po prostu zajebiste, ale też ze względu na ich wnętrza.

Bez zbędnego wstępu – zaczynam

1. The Great Gatsby – Wielki Gatsby (2013)

Nawet fani książki, którzy nie chcą wiedzieć jak Leo sprawdził się w roli Gatsbyego powinni obejrzeć ten film. Dla wnętrz w stylu o którym pisałam przed chwilą post czyli amerykańskiej wersji Art Deco.

Spektakularne żyrandole, tkaniny, wzory na podłogach, kamieniu, tapecie. Może się zawrócić w głowie. Należy zapić szampanem i bawić się do rana.

2. Serial MadMen (2007-2015)

Akcja arcydzieła Mad Men osadzona jest w Nowym Jorku ( i na przedmieściach) w latach 50tych, 60tych i 70tych XX wieku. Głównym bohaterem jest Don Draper, geniusz reklamy, szef działu ‚Creative’ agencji Sterling-Cooper. Jest jednym z Mad Menów- mężczyzn pracujących w advertising na Madison Avenue. Madison- Mad, Men- Facet.

Pomijając fakt, że serial porusza wiele tematów, od sytuacji socjoekonomicznej amerykańskich kobiet lat 50tych, po ciekawe obserwacje jak robiło się biznesy bez pisania maila – Mad Men to gratka dla tych, którzy chcą się cofnąć estetycznie do tych trzech epok poprzedniego wieku. Wnętrza, fryzury, suknie, samochody – prawdziwa uczta.

Nie doceniłam tego tylko ja – plan serialu zdobył wiele nagród za dbałość o detal.

3. The Holiday (2006)

Film trudno jest przeoczyć bo co święta leci na TVNie – fajny i przyjemny. Jeśli macie jeszcze przed sobą to polecam obejrzeć dla relaksu.

W telegraficznym skrócie: Kate Winslet i Cameron Diaz zamieniają się na święta domami – jednak ma w UKu mały, wiejski Cottage, druga wielką, kalifornijską willę.

Wychodzi z tej zamiany wiele oczywistych rzeczy – miłość, przemiana duchowa, przyjaźń – ale to nie istotne. Bohaterami filmu, oprócz dwóch znanych aktorek są te domy właśnie. Dwie zupełnie inne przestrzenie, inne style dekoracji. Przyjemnie się to ogląda.

Dom Cameron:

4. The Grand Budapest Hotel (2014)

Pomijając już fakt, że to wybitnie świetny film, warto go obejrzeć dla jego wnętrz. Symetria, przepych, teatr – tak w trzech słowach określiłabym to, co dzieje się na ekranie. Film trzeba obejrzeć dla tych kadrów, prezentacji – serio piątka z plusem.

5. Ona (2013)

Ona to wyjątkowy film osadzony w bliżej nieokreślonej przyszłości – główny bohater nawiązuje relację z systemem operacyjnym, stworzonym, aby pomóc zorganizować życie.

We wnętrzach filmu miesza się nieznana nam nowoczesność i elementy rerto – zarówno we wnętrzach jak i wyglądzie aktorów – ich ubraniach i fryzurach.

Film zadaje wiele pytań  z którymi przyjdzie Wam się rozliczyć po seansie.

Świetny, jeśli nie oglądaliście to zazdroszczę.

6. Tamte dni, tamte noce (2017)

To jeden z piękniejszych filmów jakie obejrzałam w zeszłym roku, choć mój mąż nie wytrzymał do końca i usnął. Film jest długi, akcja wolna, liryczny, intensywny na poziomie emocjonalnym.

Akcja dzieje się w latach 80tych w Północnych Włoszech. Na naszych oczach rodzi się miłość dwóch meżczyzn, choć bardziej odpowiednio brzmiałoby ‚chłopaków’. Są młodzi, na wakacjach, zrywają pomarańcze z drzewa, jeżdżą rowerami po włoskiej wsi.

Kamienne uliczki starych miasteczek i wnętrza włoskiej, również kamiennej casy – bo inaczej tego domu nie nazwę – coś pięknego, romantycznego, wakacyjnego. Nie tylko wnętrza, ale cała scenografia pozwalają poczuć ciepły, letni wiatr, upał włoskiego lata. Polecam.

 

Top 6 z nowego katalogu IKEA – moje typy

Przyszedł ten czas w roku.. magiczny czas. Czas nowego katalogu IKEA. Kocham IKEA słuchajcie. Co to jest za sklep. Jeśli się urządzaliście niedawno to na pewno się ze mną zgodzicie, że NIE MA drugiej takiej firmy meblarskiej, która zarówno instrukcje jak i technologie składania mebli opanowała po prostu do levelu majstersztyk. Co przyjadą meble z

Czytaj więcej »

Jak założyć i prowadzić sklep internetowy z domu [podcast]

No i udało się! Po dwóch postach udało mi się również nagrać dla Was odcinek do posłuchania. Przypomnę dla zagubionych – w serii: biznes e-commerce z domu, powstały dwa wpisy na blogu Jak zacząć Sprzedaż i marketing W odcinku podcastu poruszam wszystkie te kwestie i, oprócz mojej historii, poruszam tematy: Od czego zacząć planowanie założenia

Czytaj więcej »

Biznes e-commerce z domu: marketing i sprzedaż

Kiedy już odpowiednio przygotujemy się do założenia sklepu internetowego –  to znaczy: zbadamy potrzeby rynku i znajdziemy produkt który spełni jego oczekiwania, znajdziemy dla siebie odpowiednią platformę do sprzedaży przez Internet (stronę i sklep internetowy), zbudujemy społeczność (bądź przygotujemy się do zbudowania społeczności) która będzie naszą pierwszą grupą odbiorców – przyjdzie czas na marketing, sprzedaż,

Czytaj więcej »