4 efekty dekoratorskie, które osiągniesz za pomocą farby

Ciężko jest nadać charakter pomieszczeniu bez wydawania kupy kasy, szczególnie na meble – jeśli chcemy, żeby to właśnie one świeciły w nocy jak gwiazdy na niebie (…)

Urządzając moje mieszkanie, długo zastanawiałam się nad ścianami – nie jestem fanką kolorów w mieszkaniu więc ostatecznie całość pomalowałam na biało z wyjątkiem jednej ściany.

Generalnie kierowałam się prostą zasadą – jeśli na ścianie (pod nią w zasadzie) coś stoi, maluję ją na biało. Jedną mam pustą więc, ponieważ jestem osobą z zasadami, musiałam coś z nią zrobić.

Przejrzałam setki tapet, ale nie mogłam się zdecydować. Piękne floralne wzory, które wtedy mi się podobały dziś sprawiają, że boli mnie głowa (przewidziałam to, i nie nakleiłam tapety). Jedna ściana (szczególnie pusta) w intensywnym kolorze też nie wchodziła w grę.. bo nie.

Ostatecznie zdecydowałam się pomalować ścianę na.. brokatowy. Tak, kochani. Jedna ze ścian świeci się, bo jest pokryta szarawo-białawo-niebieskawym brokatem. I wygląda pięknie!!! Załączam kilka zdjęć efektu.. nie wiem czy oddadzą błysk (tylko jak pana na nią światło!) ściany, but let’t try.

Dlatego pomyślałam, żeby zrobić dla Was przegląd kilku efektów jakie osiągniecie za pomocą farb – a jest ich trochę do wyboru.

1. Beton

Beton jest teraz w modzie więc jeśli chcecie sobie machnąć jakąś ścianę na szaro, czemu nie zamienić tego na efekt betonu. Jest z czego wybierać.

Farby do uzyskania efektu betonu znajdziecie w każdej większej sieciówce – mają je w swojej ofercie choćby Magnat, Jegen czy Tikurilla

2. Brokat

Brokat pięknie wygląda nie tylko w kobiecych wnętrzach, nie jest to efekt jaki sobie wyobrażacie – świecąca ściana – nie nie nie. To lekki, subtelny połysk, który uwydatnia się, jak padną na ścianę promienie światła. Kolorów do wyboru jest sporo – znowu – Magnat ma spory wybór takich farb, Jeger ale znów odsyłam Was do Leroy Merlin – tam wybór jest dość spory, przynajmniej w Warszawie. Dekoral z tego co wiem, też ma kolekcję Srebrny Pył, która da Wam podobny efekt. Warto rozejrzeć się też w ofercie Primacol.

 

3. Tablicówka

Jeśli ktoś z Was ogląda programy Doroty Szelągowskiej, na pewno nie raz i nie dwa spojrzeliście na swoje mieszkanie z pytaniem – gdzie by tu walnąć tablicówkę?

Do tego można ją  pokryć jeszcze warstwą farby magnetycznej i voila – możemy na niej pisać i przyczepiać do niej magnesy z podróży. W ofercie większości firm.

4. Efekt jedwabiu na ścianie

Osobiście nie jestem fanką tego efektu, ale jesli ktoś lubi wnętrza w stylu glamour, być może się skusi. Farba ma lekki, jedwabny połysk i nadaje miękkiego efektu. Najbardziej znane tego typu farby na Primacol

I co? Będziecie kombinować?

 

 

Moje sposoby na dom zero/less-waste. Kilka przykładów z życia

Nie ma wiele tematów, które tak mnie poruszają jak losy naszej pięknej planety. A konkretnie losy przyrody, którą w tak okropny sposób zniszczyliśmy. W temacie czuję głownie bezsilność i lekką rozpacz. I choć staram się minimalizować swój impakt na środowisko, tak czuję, że dopóki rządy nie nałożą obostrzeń i regulacji na duże firmy i korporacje

Czytaj więcej »